Na co zwrócić uwagę przy zakupie blachodachówki?

Kiedy budujemy dom stajemy przed wieloma wyborami. Przez wiele lat ludzie głównie wybierali cementowe lub ceramiczne pokrycia dachu. W ostatnich latach coraz więcej osób wybiera blachodachówki. Najczęściej skłaniają ku temu z powodów ekonomicznych. Blachodachówki są też o wiele lżejsze, dlatego budynek nie wymaga dodatkowych wzmocnień. Wiele osób kieruje się względami estetycznymi, jest duży wybór kolorów oraz materiałów.

Jaki rdzeń wybrać?

Przy wyborze rdzenia najważniejsze jest jego jakość oraz trwałość. Z tego powodu większość osób wybiera rdzeń stalowy. Rdzeń stalowy produkuje się jednak z różnych materiałów. Dlatego bardzo ważne jest świadome kupowanie. Powinniśmy nabywać materiały od sprawdzonych producentów. Jest to szczególnie ważne, ponieważ od składu stali zależy jakość dachu, sprężystość oraz jego twardość. Warto sprawdzić czy firma, w której chcemy dokonać zakupu poddaje swoje produkty badaniom jakościowym.

Jak grubą blachę wybrać?

Bardzo ważne przy wyborze blachodachówki jest grubość blachy. Zgodnie z obowiązującymi normami musi ona wynosić minimalnie 0,4 mm. Blacha powinna być także zabezpieczona przed korozją. Warto zainwestować w powłokę z cynku, której masa minimalna wynosi 275 g/m2. Należy pamiętać, że grubość rdzenia sprawdza się wartością nominalną (czyli bez powłoki dekoracyjnej).

Jakie zabezpieczenia ochronne posiadają blachodachówki?

Od producenta blachy zależy w jaki sposób zabezpieczył naszą blachodachówkę. Zabezpieczenia są różnorakie. Od nich zależy odporność, faktura, połysk i kolor. Warto też zwrócić uwagę na to aby blachodachówka była zabezpieczona przed korozją. Prawidłowo chroniona blachodachówka może zapewnić nam gwarancje jakości nawet do 20 lat.