Korzystając z rekomendowanych ekip TRAFFIC unikniesz nieprzespanych nocy. Dachy wykonane przez naszych wykonawców zapewnią spokój na długie lata!
Porady przy wyborze ekipy dachowej:
1. Wybieraj tylko wykonawców posiadających certyfikat krycia dachów.
2. Sprawdź naocznie wykonane wcześniej przez wykonawcę pokrycia.
3. Skorzystaj z porady przedstawiciela firmy TRAFFIC.
Rekomendowane ekipy wykonawcze TRAFFIC wykonują takie prace jak:
- montaż, renowacja, konserwacja dachów
- montaż systemów rynnowych
- montaż komunikacji dachowej
- montaż okien dachowych
- obróbka cegłą klinkierową kominów
- odśnieżanie dachów
- i inne prace dachowe oraz ogólnobudowlane
Dla naszych ekip nie ma rzeczy niemożliwych a każda zlecona praca jest nowym doświadczeniem!
Kontakt - tel: 662-175-721
Remont dachu krok po kroku.
Dach w każdym domu spełnia jedną z najważniejszych funkcji. Ma za zadanie chronić całą konstrukcję oraz jej mieszkańców przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak: wiatr, deszcz, niskie i wysokie temperatury, burze i tym podobne. Oprócz tego często stanowi ciekawe dopełnienie wizualnego efektu całej budowli. Z tych powodów ważne jest, aby odpowiednio zadbać o jego dobry stan techniczny.
Niezależnie od jakości wybranych przy jego budowie materiałów, nawet najlepszy dach po pewnym czasie wymagał będzie remontu, do którego trzeba należycie się przygotować. Długość i stopień trudności w remontowaniu dachu zależeć będzie nie tylko od rodzaju pokrycia dachowego jakie wybierzemy, ale również stanu technicznego całej konstrukcji ( tak zwanej więźby dachowej), jej poszycia oraz ocieplenia. Do określenia tych parametrów warto jest zatrudnić wykwalifikowanego fachowca, który rzetelnie przeprowadzi ekspertyzę i oceni, które elementy nadają się już tylko do wymiany.
Od czego zacząć remont?
Jak wcześniej wspomnieliśmy fachowy remont domu powinien rozpoczynać się od określenia stanu więźby dachowej, którą w zależności od stopnia uszkodzenia możemy remontować na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest wzmocnienie więźby poprzez zamontowanie dodatkowych podpór krokwi i jętek lub zastosowanie nowych krokwi. Często stosowanym sposobem jest również usztywnienie krokwi stalowymi taśmami lub podparcie ich z dwóch stron deskami. Taką naprawę powinien wykonywać wykwalifikowany cieśla zgodnie z projektem domu.
Następnym zabiegiem podnoszącym stan techniczny więźby dachowej jest odgrzybianie drewna. Polega to na usunięciu fragmentów zaatakowanych przez tego szkodnika, wymianę ich oraz późniejszą impregnację całej konstrukcji odpowiednim środkiem grzybobójczym. Ten sam proces należy wykonać w przypadku pojawienia się w więźbie robaków. Istnieją przypadki, w których naprawa więźby dachowej nie ma już żadnego sensu. W takim przypadku pozostaje nam już tylko wymiana całej konstrukcji dachowej na nową. Taką decyzję należy podjąć jeśli: zagrzybienie lub zarobaczenie przekracza 20% konstrukcji lub gdy pęknięcia i inne usterki przekraczają 50% konstrukcji. Oczywiście całkowita wymiana więźby wiąże się z bardzo wysokimi kosztami, jednak nie należy z tym zwlekać, ponieważ grozi to zawaleniem całego domu.
Następnym elementem jakiemu przyglądać się będą fachowcy jest poszycie więźby dachowej, czyli tak zwane łaty i kontrłaty lub sztywne poszycie zaizolowane papą ( stosowane częściej w starym budownictwie ). Decyzja o wymianie poszycia uzależniona jest najczęściej nie od jej stanu technicznego, a od rodzaju pokrycia dachowego, na które się zdecydujemy. Pod pokrycie z gontów bitumicznych ( materiał wykonany głównie z włókna szklanego ), wiórów drzewnych, łupku lub płaskiej blachy wymagają zastosowania sztywnego poszycia z desek lub płyt drewnopodobnych zaizolowanych papą.
Blachę falistą oraz wszelkie inne profilowane rodzaje pokrycia dachowego ( blachodachówka, dachówka itp. ) zazwyczaj układa się na ruszcie zbudowanym z łat i kontrłat. Dekarze najczęściej podejmują decyzję o wymianie poszycia dachowego, ponieważ jest im zdecydowanie łatwiej układać pokrycie na nowej konstrukcji niż wycinać i wymieniać tylko uszkodzone jej elementy.
Ważne jest też ocieplenie
Następnym elementem jaki możemy wymienić podczas remontu dachu jest jego ocieplenie. Jeśli poddasze nie jest zaadaptowane na dodatkowe pomieszczenia wymiana lub dołożenie dodatkowego ocieplenia następować będzie od wewnątrz. Jeśli zaś nie chcemy demolować zaadaptowanych pomieszczeń wymiana ocieplenia nastąpić może od zewnątrz. Zazwyczaj następuje to poprzez montaż płyt termoizolacyjnych z twardego i nienasiąkliwego materiału, na którym montowane będzie pokrycie dachowe. Jest to najprostsza oraz najtańsza forma wymiany lub docieplenia dachu do wykonania.
Ostatnim elementem podczas remontu dachu jest naprawa lub wymiana uszkodzonych elementów pokrycia dachowego. O tym czy lepiej jest wymienić tylko niektóre części czy też całość powinien zadecydować fachowiec przeprowadzający ekspertyzę dachu, ponieważ wizualnie dobrze wyglądająca blacha nie zawsze musi spełniać swoje ochronne zadanie należycie. Oczywiście całkowita wymiana pokrycia dachowego wiąże się ze sporymi kosztami, jednak nie należy na niej oszczędzać, ponieważ w głównej mierze to właśnie pokrycie dachowe chroni całą konstrukcję przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.